Профільне навчання

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФІЛЬНОГО
НАВЧАННЯ В ІВАНІВСЬКІЙ СЗШ

Входження української освіти в європейський освітній простір потребує реформування всіх її ланок, насамперед загальної середньої освіти.
Нові підходи до організації освіти в старшій школі закладено в Національній доктрині розвитку освіти в 2002 році, Законі України «Про загальну середню освіту», Концепції загальної середньої освіти  та Концепції профільного навчання в старшій школі.
Профільне навчання як вид диференційованого навчання передбачає створення умов для навчання в старшокласників відповідно до їх професійного самовизначення. Воно спрямовано на формування єдиної життєвої, світоглядної, наукової, культурної та професійної компетентності учнів.
З 2007 року з переведенням школи на профільне навчання ми в школі, згідно рішення педагогічної ради та згідно проекту «Впровадження профільного навчання в школі», започаткували ряд стратегічних системних змін на рівні школи, де обрали 3 головні питання:
  • вчасне реагування на динамічні зміни на ринку праці;
  • задоволення потреб учнів та їх батьків на освітні послуги;
  • відповідна фахова підготовка педагогічних кадрів.
Результати досліджень перед впровадженням:
  • батьки виявляли бажання щоб школа здійснювала   підготовку до навчання в вищих навчальних закладах – 65%.
  • дитина отримала освіту в профільних групах – 60%.
  • дитина перебувала в шкільному середовищі до 16 років, тому що нікуди подітись - 16%
  • дитина відвідувала   гуртки, секції, факультативи, займалась дозвільною діяльністю – 73 %.
З 2007 -2008 навчального в школі ІІІ ступеня було відкрито 2 профільні групи суспільно-гуманітарного та природничо-математичного циклів. З 2008-2009 н.р. введено технологічний профіль. З метою створення оптимальних умов впровадження профільної і допрофільної підготовки старшокласників, організації для них практичних додаткових занять, консультацій, з предметів інваріантної і варіантної частини навчального плану в школі, встановлено новий режим роботи для учнів 5-11 класів з тривалістю уроків 40 хвилин та проведення спарених уроків з предметів інваріантної   та варіантної частини навчального плану. Різниця в часі навчальних годин компенсується проведенням з учнями 5-11 класів додаткових індивідуальних занять та консультацій, проведення спецкурсів. На основі цього складено відповідний розклад уроків, графік дзвінків, регламент роботи школи. Рівень охоплення допрофільним та профільним навчанням збільшується, що позитивно впливає на рівень навчальних досягнень з окремих предметів як в 8-9-х класах, так і в 10-11-х класах.
В 2011-2012 н.р. в  школі створено 2 профільні групив 10 та 11 класах: філологічний та інформаційно-технологічний.
Навчальний план складено на підставі типових ,але спеціальні курси і факультативи, курси за вибором, представленні з урахуванням пріоритетів школи, актуальних освітніх тенденцій.

CТРУКТУРНА МОДЕЛЬ ПРОФIЛIЗАЦIЇ УЧНІВ 10-11 КЛАСIВ